Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Więcej przeczytasz w: Polityka prywatności i cookies

zamknij

Ostatnie posty

Jeździk pchacz autko dla dziecka na wiele lat - idealne na prezent

Jeździki

Jeździk pchacz to wspaniały sposób na to, aby maluch nabrał pewności siebie w ruchu i doskonalił swoje zdolności motoryczne. Zabawki te są wykonane z różnych materiałów, które są bezpieczne dla dzieci, takich jak polipropylen, guma, pianka, stal nierdzewna. Samochodzik jest zaprojektowany, żeby zachować doskonałą równowagę oraz żeby wytrzymać wagę nawet do 30kg. Wiele z nich ma na kierownicy klakson i muzykę.

[Pokaż więcej]

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Mercedesa, VW czy Lamborghini , młodzi miłośnicy samochodów będą zachwyceni, mogąc zasiąść za kierownicą jednego z tych wspaniałych pojazdów.

Pierwszy krok naszego dziecka to jeden z tych momentów, które pamiętam na zawsze. Jest to etap przełomowy, trzeba jednak pamiętać, że rozwój chodzenia to sprawa indywidualna. Można jednak wspierać ten proces, zachęcając dziecko do różnych aktywności. Pomocny będzie tu jeździk, wspomagający proces nauki chodzenia. Dodaje dziecku pewności siebie, odwagi i pomaga w utrzymaniu stabilności. 

W zasadzie jeździki można podzielić na dwa rodzaje – tradycyjne, czyli takie, które maluch popycha przed sobą, oraz takie, na których dziecko może usiąść i jeździć, opierając stopy o podłogę. Oba typy mają niemal nieograniczoną liczbę wariantów. Ponieważ zabawki do jeżdżenia to także zabawki o różnych kształtach i funkcjach. Bardzo dobrym pomysłem jest, aby jeździk dla dziecka miał dodatkowe zastosowanie, ponieważ jego podstawowa funkcja może szybko znudzić maluchowi.

Czy zabawki do jeżdżenia dla dzieci mają jakieś zalety? Oczywiście, że tak. Przy stabilnym jeździku dziecko otrzymuje solidne podparcie, które może zachęcić je do chodzenia, a dzięki temu maluch wzmocni nogi i powoli odważy się wreszcie wyruszyć na swój pierwszy samodzielny spacer . Co więcej, urządzenie może wspierać prawidłową postawę, ponieważ dziecko w takiej sytuacji odruchowo napina odpowiednie partie mięśni. Warto również zwrócić uwagę, że zabawki do jeżdżenia są lepsze od chodzików, które są wyraźnie krytykowane za zakłócanie nauki chodzenia.

Nie ma ustalonego wieku, w którym dziecko może zacząć korzystać z jeździka. Wszystko zależy od rozwoju Twojego dziecka. Zasadą jest, że maluch powinien umieć samodzielnie się podciągnąć i stanąć, a dodatkowo samodzielnie zrobić krok lub dwa, a więc powinien mieć dostatecznie rozwinięty kręgosłup. A to może się zdarzyć w różnym wieku. Nabywanie umiejętności chodzenia to proces, który rozwija się w czasie. Niektóre dzieci zaczynają chodzić w swoje pierwsze urodziny, a niektóre dopiero później. Nie ma reguły. Dlatego powinieneś obserwować swoje dziecko i oferować mu pomoc w utrzymaniu równowagi w postaci jeździka tylko wtedy, gdy jest to dla niego bezpieczne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z fizjoterapeutą, zwłaszcza jeśli obawiasz się o rozwój motoryczny Twojego dziecka, np. nadal nie raczkuje.

Wybierając jeździk dla swojego dziecka, najpierw zwróć uwagę na jego bezpieczeństwo. Zagwarantuje to kilka czynników. Przede wszystkim waga. Nie powinien być ani zbyt ciężki, bo maluch może sobie z nim nie poradzić, ani zbyt lekki, ponieważ będzie niestabilny i przez to chwieje się. Po drugie - trakcja. Koła nie powinny się ślizgać, bo dziecko nie będzie w stanie za nim nadążyć. Najlepszym wyborem są koła gumowe, ponadto są znacznie cichsze od plastikowych czy drewnianych i nie rysują podłogi. Po trzecie kształt. Jeździk dla dziecka nie powinien zawierać żadnych ostrych elementów; wybierz jeden z zaokrąglonymi rogami. Po czwarte - certyfikaty. Zwróć uwagę na certyfikaty i nie kupuj takiego, który ich w ogóle nie będzie miał. Gdy już wybierzesz bezpieczny jeździk, spójrz na inne elementy, takie jak trwałość, możliwość regulacji i akcesoria. Na rynku znajdziesz jeżdżące zabawki dla dzieci różnych producentów, nie wszyscy dbają o jakość surowców i wykonanie. A to wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i długowieczność sprzętu. Niektóre modele oferują regulację prędkości rączki i kółka - dzięki czemu można dostosować te parametry do warunków i poziomu rozwoju dziecka. Nie zapominaj, że pchacz to także świetna zabawka, dlatego rozważ dodatkowe funkcje, kształt i możliwości stymulowania rozwoju dziecka interaktywną zabawką.

Jest 21 produktów.

Aktywne filtry